Klobáskobraní v Muzeu řeznictví

Soutěžilo se o titul klobásového krále
Klobáskobraní v Muzeu řeznictví

Stovky návštěvníků a třináct amatérských řezníků se sešlo 21. října na druhém ročníku Klobáskobraní v Muzeu řeznictví ve Valašském Meziříčí. Amatérská soutěž o nejlepší klobásku přilákala fanoušky masného řemesla z celého regionu. Nechyběli ani maskoti z Krásna – Kája, Amálka a samozřejmě výtečné klobásky. Na pomyslný trůn usedl a králem Klobáskobraní se stal stejně jako vloni Jiří Dobiáš z Trojanovic, jehož klobásky označili návštěvníci akce i odborná porota za nejchutnější. Jako cenu si odnesl sud piva a dvě vepřové kýty.

Začátek veřejné soutěže o nejlepší klobásku byl ale pro všechny amatérské řezníky a vyznavače řemesla se lvem ve znaku stejný. Od partnera soutěže MP Krásno, a. s., obdrželi soutěžící zdarma sedm kilogramů vepřového masa a střívka. Sami pak museli předvést, jak řeznické řemeslo ovládají. Výsledkem byly klobásky podle originálních receptur, které hodnotili formou hlasování sami návštěvníci Klobáskobraní a nově také odborná porota.

Soutěž začala už dopoledne, hlavní bod programu, a to vyhlášení vítěze, proběhlo ve 14 hodin za doprovodu kapely Fleret. Nutno podotknout, že mezi zkušenými amatérskými mistry řemesla si výborně vedli také reprezentanti střední odborné školy ISŠ-COP, která patří k tradičním baštám kvalitně vyučených řezníků v regionu. Za své čerstvě připravené a tepelně upravené klobásky na grilu získali třetí místo.

klobáskobraní 2017 foto, MP Krásno, Muzeum řeznictví Valašské Mezoříčí Klobáskobraní

Obrovský zájem účastníků druhého ročníku Klobáskobraní si pochvaloval i duchovní otec této akce a zakladatel Muzea řeznictví ve Valašském Meziříčí Karel Pilčík.
„Chceme posílit zájem o řeznické řemeslo a to se na Klobáskobraní letos podařilo. Určitě se můžete těšit na pokračování této úspěšné akce,“ přislíbil do budoucna.

Krásno, Klobáskobraní 2017

 

Volná místa Ochutnávky

Mohlo by vás také zajímat...

Rozjeďte to!

Rozjeďte to!

22. 5. 2018