Pět tipů od řezníka pro perfektní grilování uzenin

Radí řezník Dan
Pět tipů od řezníka pro perfektní grilování uzenin

Grilování není žádná věda, ale stojí za to pohlídat si pár věcí, aby byl výsledek perfektní. Zaměřte se na kvalitní uzeniny bez lepku s vysokým obsahem masa a zpříjemněte si odpočinek na zahradě nebo v přírodě křupavými klobáskami a voňavými špekáčky.

Volná místa Ochutnávky
1.
Nakupujte pouze kvalitní uzeniny. Zaměřte se na složení a obsah masa. Suroviny nechte před grilováním odpočinout při pokojové teplotě
Také uzeniny si zaslouží marinádu. Nemusí být nijak složitá – základem může být olivový olej, sůl a pepř.
2.
3.
Hlídejte si teplotu grilu. Ve středu grilu na mřížce by se měla pohybovat mezi 250° a 300 °C. Pokud používáte gril na dřevěné uhlí, nechte palivo v grilu rozpalovat zhruba 40 minut, aby na něm vznikla vrstva zbarvená do běla. Pokud používáte plynový gril, předehřejte ho 15 až 20 minut před grilováním.
Správně si načasujte postup grilování. Menší kusy, jako jsou právě párečky nebo grilovací klobásy, podávejte ihned přímo z grilu.
4.
5.
Chystáte táborák? Nepodceňujte ani přípravu špekáčků. Nařízněte je do jedné třetiny křížovým zářezem z obou stran a opékejte je dozlatova v horkém vzduchu, který stoupá z ohně, nikoliv přímo v plamenech.

Grilovací tipy řezníka Dana

MP Krásno má ve své nabídce celou škálu kvalitních grilovacích uzenin. Vyzkoušejte třeba Valašskou klobásu se sýrem, Klobásu s divokým česnekem nebo Originál špekáčky vázané. Všechny tyto produkty jsou bez lepku a mají vysoký obsah masa.

TIP

Vydejte se na některé z výletních míst našeho Krásnosvěta, které najdete po celém Česku, a nezapomeňte si přibalit do batohu Originál špekáčky vázané z Krásna. O Krásnosvětě se dozvíte víc na www.krasnosvet.cz.

Mohlo by vás také zajímat...

Rozjeďte to!

Rozjeďte to!

22. 5. 2018