Česko zoufale trápí nedostatek řezníků | MP Krásno

Česko zoufale trápí nedostatek řezníků

Chybí až pět tisíc šikovných řezníků
Česko zoufale trápí nedostatek řezníků

Také se pokaždé ve vašem oblíbeném obchodě nebo v řeznictví mlsně otočíte za pultem s voňavými uzeninami? Dlouhé minuty vybíráte, která lákavá šunka nebo masitý párek vám dnes přistane na talíři? Jistě vás už někdy napadlo, čí šikovné ruce se podílely na přípravě těchto dobrot. Tvrdá práce řezníků je v dnešní době doslova "placená zlatem", a přesto jich neustále ubývá. Je tedy nasnadě přemýšlet, kdo vám voňavé uzeniny a čerstvé maso připraví v budoucnu. Jen v Česku nyní chybí téměř pět tisíc řezníků.

Český pracovní trh již několik let zoufale shání nové řezníky. Bohužel se ani v příštích letech nečeká radikální posun kupředu. Ačkoliv je v České republice dostatek školských zařízení, které umí skvěle připravit řezníky k jejich mistrovskému řemeslu, ze škol jich vyjde jen pár desítek ročně.

Povolání řezníka bylo v minulosti neprávem opomíjeno a zájem o tuto práci pozvolna klesal až na úroveň, kdy musela řada škol učební obory jako řezník a bourač pozvolna zavírat. V posledních letech ale zájem o rozvoj a otevření těchto oborů stoupá a přibývá škol, kde lze získat zkušenosti v tomto oboru. Zájem podporují i sami zpracovatelé masa podporou studentů i konkrétních škol.

Stát se řezníkem v současnosti znamená zajistit si skvěle placené povolání s řadou benefitů. Zaměstnání, na které můžete být právem hrdí a které je pro řadu zkušených řezníků doslova posláním.

Pokud vaše děti uvažují o kvalitně placené a jisté budoucnosti, je obor řezník, uzenář a bourač skvělý tip. Rozhodně jim také ukažte web Budetomaso.cz. Škol se zaměřením na tento obor je v České republice 24 a jsou tak vždy snadno na dosah. S maturitou i jako výuční obor. A rozhodně se nejedná o práci pouze pro kluky. I ženy v tomto oboru najdou své uplatnění. Při přípravě vybraných lahůdek je mnohdy zapotřebí jejich jemných rukou.

MP Krásno v současné době shání každé šikovné ruce, které by přidaly do úspěšného týmu jednoho z největších výrobců a zpracovatelů masa v ČR. Podívejte se na naše aktuální nabídky volných míst.

Volná místa MP Krásno

 

 

 

Volná místa Akční leták Ochutnávky