Nezapomeňte ani letos na Den matek | MP Krásno

Den matek letos slavíme už 9. května

Maminky tu pro nás byly a jsou vždy, když je potřebujeme. Vzpomeňte si proto na ně a udělejte jim radost.
Pořádná snídaně

S májovým obdobím přichází také skvělá příležitost ukázat vaší mamince, jak moc ji máte rádi. Tradičně se Den matek slaví každou druhou květnovou neděli. Letos tento den připadá na 9. května. Ovšem datum se různě liší podle dané země. 
Pokud byste se chtěli dozvědět něco více o dlouholeté historii tohoto dne oslavy maminek, přečtěte si článek Den matek slavíme od roku 1923. Ten vám mimo jiné odhalí, která země si tento den připomíná třeba v listopadu.

Historicky se Den matek začal připomínat díky Alici Masarykové, dceři prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Ta ho v Československu začala velmi prosazovat, a proto se tento den začal poprvé slavit už za první republiky, přesněji v roce 1923. My vás ale nebudeme nudit pouze historickými údaji a čísly. Naopak. Máme pro vás pár skvělých tipů, jak vaší mamince udělat opravdovou radost. Budete k tomu potřebovat pouze kuchařskou zástěru, vůli přivstat si ráno o něco dříve a skvělý recept na anglickou snídani. můžete se pustit do práce. 

Pokud má vaše maminka spíše mlsný jazýček, připravte ji sladkou snídani v podobě podmáslových lívanců, které můžete potřít sladkou marmeládou nebo třeba lískooříškovým krémem. Taková voňavá snídaně se sklenkou pomerančového džusu a šálkem dobré kávy rovnou do postele musí vykouzlit široký úsměv na tváři snad každé mamince. 

Ne nadarmo se totiž říká, že ty nejhezčí dárky jsou dárky vyrobené od srdce. My jsme si proto toto pořekadlo trošku upravili, ale výsledek je vlastně stejný. Připravíte totiž výbornou snídani, ve které jste nechali kus sebe a tím nemáme na mysli váš ukrojený prst. Ostatně, za to všechno co pro nás maminky dělají, si to opravdu zaslouží. 

Pro inspiraci na další dobroty vhodné nejen k snídani koukněte na naši širokou nabídku těch nejchutnějších receptů. Tak už na nic nečekejte a připravte vaší mamince na Den matek tohle originální překvapení. Uvidíte, že z vašeho kulinářského díla bude přímo nadšená.  

Volná místa Akční leták Ochutnávky