Dobré věci se dají dělat i s chutí | MP Krásno

Dobré věci se dají dělat i s chutí

Krásno spojilo příjemné s užitečným
Dobré věci se dají dělat i s chutí

Pokud jste v pátek 15. prosince procházeli náměstím ve Valašském Meziříčí, určitě jste si všimli benefičního stánku. On něho se linula báječná vůně. Studenti ISŠ Valašské Meziříčí lákali kolemjdoucí na místní vyhlášené výrobky – krásenskou klobásu na grilu a na guláš. Kolemjdoucí mohli vidět, jak se taková klobása vyrábí nebo se mohli dokonce dívat pod ruce kuchařům při přípravě guláše. Obojí mohli samozřejmě na místě také ochutnat. To všechno nebylo jen tak.

Peníze utržené za prodej klobás a guláše putovaly na dobrou věc. Akce se totiž konala ve prospěch Šimonka Vaška, který od svých šesti let bojuje se závažnými zdravotními problémy způsobenými komplikovaným postižením mozku. Jeho zdravotní stav vyžaduje náročnou péči, speciální léky a zdravotní pomůcky, které pojišťovny hradí jen částečně nebo vůbec. Rodiče Šimonka tedy každou finanční pomoc více než vítají.

Dárkový poukaz

Výtěžek z benefiční akce šel tedy právě do jejich rukou, a to prostřednictvím Nadace Via (s přispěním Nadace Karla Janečka), která utržené peníze ještě zdvojnásobila. Rodiče Šimonka Vaška tak na konci dne převzali šek na 32 400 korun.

Volná místa Akční leták Ochutnávky