Dokonale křehké vepřové koleno Sous vide | MP Krásno

Dokonale křehké vepřové koleno Sous vide

Mějte na vašem jídelníčku vždy to nejlepší
Dokonale křehké vepřové koleno Sous vide

Vepřové maso připravené metodou sous vide je až nevídaně křehké. Nyní si jej můžete dopřát i na vašem talíři. Vyrobili jsme ho pro vás tak, abyste si dokonale pochutnali. Připravíte ho prakticky bez práce a výsledek bude hodný michelinského kuchaře.

Vaření metodou sous vide je hitem dnešní doby. Umožňuje kuchařům zpracovávat suroviny velmi jemným a šetrným způsobem, který zároveň využije na maximum jejich chuťový potenciál.

Metoda sous vide [su vid] vychází z francouzského překladu slov „ve vakuu“. Maso, ale i zelenina se při ní připravují ve vakuu, zatavené v sáčku. V tomto sáčku putují do vodní lázně, kde se za optimálních teplot pod bodem varu připravují několik dlouhých hodin. Maso si díky sous vide metodě zachovává svou jedinečnou strukturu a všechny živiny i vůně. Přitom je dokonale křehké, ale zároveň se nerozpadá.

Dlouhá příprava stojí za to

Vepřové koleno sous vide pro vás vaříme metodou sous vide přes šest hodin ve své vlastní šťávě. Koleno doma jednoduše dokončíte za malou chvíli v troubě, mikrovlnné troubě nebo hrnci a můžete podávat na stůl. Je to dokonalá pochoutka, za kterou by se nemusel stydět žádný profesionální šéfkuchař.

Díky naší přípravě si ušetříte námahu, spojenou s přípravou a zpracováním masa a také energii, vynaloženou pro dlouhé pečení.

Mohlo by vás také zajímat...

Svátek Tří králů

Svátek Tří králů

05. 01. 2022
Volná místa Akční leták Ochutnávky