Jak být fit po Vánocích | MP Krásno

Jak být fit po Vánocích

Vánoce, tradiční svátky klidu, pohádek a jídla. Hromady a hromady jídla.
Do vyvážené zdravé stravy patří i šunka

Věříme, že většina z nás si i přes složitou aktuální dobu užila Vánoce v pohodě se svými nejbližšími. V blízkosti naplněných táců a talířů, překypujících jídlem a dobrotami. Jak se ale nyní vypořádat s přebytečnými kily, které nám nafukují kalhoty? Pojďme se společně podívat na pár tipů, jak si i po svátcích udržet svou figuru a cítit se plný energie.

Tipy pro svěží mysl a tělo

1. Buďte v klidu

Povánoční období navazuje na tradiční svátky klidu a domácí pohody. Zkuste tedy klid a dobrou náladu zachovat a buďte v klidu. Méně se stresujte. Odpočiňte si a oddávejte se spánku. Nepodléhejte tlakům okolí a užijte si klid s dobrou knihou, klidným filmem a se svými blízkými.

2. Pozor na alkohol

Je fajn dát si skleničku s přáteli, není však dobré to přehánět. Alkohol obsahuje velké množství energie a pár skleniček tvrdého alkoholu vám může poskytnout větší příjem energie, než celý oběd. Jedna „sklenička piva“ nebo aperitiv by však vaší postavě neměla nijak uškodit.

3. Udržujte si stálý jídelní režim

Snídaně, oběd, večeře a svačiny mezi tím, takto by měl vypadat optimální jídelníček. Před koncem roku však většina z nás přidá do jídelníčku ještě jednu položku – cukroví. Uždibování cukroví v průběhu celého dne je fajn a k Vánocům neodmyslitelně patří. Opravdu ho ale musíte sníst tolik? Další zajímavý tip na hubnutí je ukryt v samotné přípravě. Zkuste použít méně cukru. U spousty druhů cukroví ani nepoznáte, že byla použita poloviční porce cukru.

Tipy po Vánocích

Vánoce už jsou za námi a my máme pár kilo navíc. Co teď? Výše uvedené tipy přijdou vhod. Pravidelný jídelní režim, střídmost v pití alkoholu a umět vypnout a pořádně si odpočinout po náročném dni, či týdnu jsou důležité. To můžeme doporučit jako celoroční předpis. Doplníme to ještě o tyto tři typy, které se budou po Vánocích obzvláště hodit.

1. Není to jen o zelenině

Spousta tipů nám říká, že musíme jíst hodně zeleniny. Dobrý poměr zeleniny v jídelníčku je důležitý a rozhodně by se na zeleninu nemělo zapomínat. Není to však jen o zelenině. Co takhle doporučení, že nemáte zapomínat na maso? Nebo třeba na pořádnou šunku. Hubnutí začíná kvalitní a vyváženou stravou. K tomu pak můžeme přidávat pohyb, cvičení, otužování a dále nabalovat další procedury. Strava je však základní kámen. A jen na zelenině nic nepostavíte. Proto nezapomínejte dát si do sendviče kromě zeleniny taky šunku.

2. Jděte se projít

Nemusíte začít hned běhat, abyste pro sebe udělali něco dobrého. V případě nadváhy je běhání spíše škodlivé, protože přetěžuje klouby. Procházku snadno zařadíte do běžného denního programu. Místo popojetí autem, nebo jedné dvou zastávek MHD se vydejte pěšky. Časově to nebude o moc náročnější a pro vaše zdraví uděláte více, než se na první pohled zdá.

3. Hodně pijte

Nemyslíme tím alkohol ani přeslazené limonády. Pijte vodu. Omezte příjem slazených minerálek, džus si zřeďte vodou a na kolové nápoje raději zapomeňte.

 

Naše tipy na lehčí jídla:

Zapečené avokádo s vejcem a špekem

Zapečené avokádo s vejcem a špekem

 

 

 

 

 

Červená čočka s rajčaty a párkem

Červená čočka s rajčaty a párkem

 

 

 

 

 

Wrap s ledovým salátem a Kája párky

Wrap s ledovým salátem a Kája párky

Mohlo by vás také zajímat...

Volná místa Akční leták Ochutnávky