Jaké dobroty si sebou vzít k vodě | MP Krásno

Jaké dobroty si sebou vzít na koupaliště nebo k vodě

Aneb zdravě můžete jíst kdekoliv
Jaké dobroty si sebou vzít na koupaliště nebo k vodě

Rádi v horkých letních dnech lenošíte na koupališti? Pak nezapomínejte na ty nejdůležitější věci, jako jsou sluneční brýle, opalovací krém, dostatek tekutin a samozřejmě na vydatnou a zdravou svačinu.

Jestliže chcete zůstat zdraví a štíhlí i přes léto, je lepší si předem naplánovat, co si sebou k vodě vzít. Pokud tak neučiníte, může se stát, že budete odkázáni na drahé a tučné rychlé občerstvení.

Podle počtu strávníků zvažte také množství jídla, které je potřeba nachystat. Děti bývají nenasytné. Když pak jídlo dojde, vaše peněženka pravděpodobně „zapláče“.

Nejdůležitější ze všeho je dostatečné množství vody, nejlépe čisté a neslazené. Dále nezapomínejte na vitamíny v jakékoliv formě, a také na zeleninu. Nejlepší je vybírat potraviny, které se v teple nekazí. Pokud si však chcete vzít šunku nebo třeba salát, nezapomeňte na chladicí box. Co konkrétně si tedy k vodě nachystat?

Tipy na svačinu

Toust se šunkou

Velmi jednoduchou a vděčnou svačinou jsou klasické či zapečené tousty se šunkou, případně i se sýrem. Oblíbenou je naše šunka Kája nejvyšší jakosti, která díky svému tvaru padne přesně do toustů. Naplnit je můžete i trvanlivými salámy jako jsou poličan, paprikáš nebo třeba lovecký salám.

Sendvič

Svůj úkol splní také obložený sendvič, houska nebo chleba, podle toho, co máte rádi. Dovnitř však nedávejte majonézu, tavený sýr ani vajíčka. Nejvhodnější je čerstvá zelenina, tuhý sýr, šunka či trvanlivý salám. Vyzkoušejte náš recept na sendvič se šunkou, sýrem a jemným hořčicovým dresinkem.

sendvič se šunkou, sýrem a jemným hořčicovým dresinkem

Ovoce a zelenina

Ovoce obsahuje spoustu vody a vitamínů, které v letním počasí potřebujeme jako sůl. Nejvhodnější jsou jablka, nektarinky, meloun a hroznové víno, ale vzít můžete také meruňky, banány, broskve či osvěžující rybíz. Nezapomínejte ani na zeleninu. Nejlepší jsou tvrdé druhy jako mrkev, kedlubny a řapíkatý celer. Teplo však spolehlivě vydrží i paprika či rajčata.

Lehký těstovinový salát

Pokud vlastníte chladicí box, nebojte se nachystat si lahodný a osvěžující těstovinový salát se zeleninou a šunkou. Do salátu k vodě jsou vhodnější takové druhy zeleniny, které nepouštějí vodu. Například salátová okurka, paprika, ledový salát, čínské zelí, případně hrášek a kukuřice. Přidat můžete také naši Božskou šunku nejvyšší jakosti. S dressingem však buďte opatrní, nejlepší je čistý bílý jogurt nebo zakysaná smetana. Majonézu nepoužívejte.

Volná místa Akční leták Ochutnávky