Krásno myslí udržitelně | MP Krásno

Krásno myslí udržitelně

Šetřete přírodu, ať tu máme pořád krásně

Společnost MP Krásno myslí udržitelně a dbá na to, aby trvale snižovala uhlíkovou stopu, kterou svým chodem produkuje. Již jsme vás seznámili s důvody pro využívání plastových obalů pro naše balené výrobky. Usilujeme o to, aby naše obalové materiály byly vyráběny tak, aby bylo možné je recyklovat.

Ve společnosti MP Krásno si velmi dobře uvědomujeme plnou zodpovědnost za veškerý obalový materiál, ve kterém balíme a transportujeme naše výrobky na pulty vašich oblíbených obchodů. Naší hlavní prioritou je proto dlouhodobá snaha o snížení ekologické zátěže těchto materiálů při zachování mimořádné kvality našich výrobků. Využívání recyklovatelných obalů je jedna z cest, která pomáhá naší planetě lépe dýchat. Zcela eliminovat obaly u našich výrobků i přes neustálý technologický vývoj stále není možné.

Proč stále využíváme plasty?
Kvalitní obal je zcela zásadní pro ochranu našich výrobků před kontaminací, poškozením světlem, vlhkostí a živými organismy. Významně prodlužuje trvanlivost uzenin a vám dává více času k jejich konzumaci bez ztráty senzorické kvality a zejména hygienické nezávadnosti. Využíváme recyklovatelné plastové obaly, které přináší celou řadu výhod.

Kromě již zmíněné ochrany před vnějšími vlivy je plastový obal nejlehčí a mimořádně efektivní z hlediska dopravy zboží, úspory místa při balení včetně možnosti stohování v paletách chladírenských vozů. Navíc je jejich potisk a možnost zobrazování informace spotřebitelům zdaleka nejsnazší.

Tento obal je recyklovatelný

 

ŠETŘETE PŘÍRODU

Na našich obalech u krájených výrobků nově najdete logo „Šetřete přírodu“, které vás vždy upozorní na možnost jejich recyklace. Na zadní etiketě také nově najdete informaci, který kontejner je ideální pro daný obal, který držíte v ruce.

Zmenšené balení

 

ZMENŠUJEME BALENÍ

Zmenšujeme jednotlivá balení našich výrobků. S využitím menších vaniček, zejména u krájených výrobků, dosahujeme až o 20 % menší spotřeby plastů při zachování jejich mimořádné kvality.

 

Transparentní vaničky

 

TRANSPARENTNÍ VANIČKY

Naše černé obaly pro prémiovou řadu trvanlivých a fermentovaných salámů se nám i našim zákazníkům líbily. Přesto však upouštíme od využívání černých plastů, které jsou těžko recyklovatelné.

 

Zodpovědné hospodaření s kartony

 

KARTONY
Naše kartony jsou v souladu s certifikací FSC, který zaručuje, že dřevo použité na výrobu kartonů pochází ze zodpovědného obhospodařování lesů.

 

100% recyklovatelné tašky

 

TAŠKY KRÁSNO

Díky vytříděnému materiálu se mohou stále dokola vyrábět nové produkty. Z recyklátu jsou nově i naše tašky, které jsou následně znovu 100% recyklovatelné.

Volná místa Akční leták Ochutnávky