MP Krásno partnerem pohádky Největší dar | MP Krásno

MP Krásno partnerem pohádky Největší dar

Opravdu božská pohádka

Kouzelná a hřejivá doba adventu je již za dveřmi a my pro vás máme něco mimořádného. Od 1. prosince 2022 si udělejte čas na sebe, na své děti i přátele. Vyrazte do kina a užijte si zcela novou pohádku Největší dar. MP Krásno dlouhodobě podporuje místní kulturu a je hrdý partner natáčení.

V nové pohádce Největší dar zažijete střet prastarých slovanských bohů a bohyní s obyvateli malé valašské vesnice. Bohové zasahovali do života Valachů odjakživa, ale vždy v dokonalé harmonii. Jednoho dne přišla zimní bohyně Morena na způsob, jak zabránit příchodu jara. Valaši trpěli zimou a vichrem a oslabená bohyně jara Vesna neměla dost sil. Vesna spojí své síly s místním statečným lidem i s ostatními slovanskými bohy a zkusí jí v tom zabránit. Jak to celé dopadne? To zjistíte v nejbližším kině.

Pohádka Největší dar vznikala v krásné přírodě na Moravě, zejména na Valašsku. Hudební podklad k filmu složil nedávno zesnulý zpěvák a muzikant David Stypka, držitel hudebních cen Anděl, Jantar nebo Žebřík. V pohádce zazní tři jeho písně. Film do kin doprovodí i videoklip jako vzpomínka na Davida Stypku. Významnou roli v pohádce sehrává zima a doba Vánoc. I proto pohádka Největší dar vstupuje do kin právně v první adventní týden.

V hlavních rolích se představí Sabina Rojková, Zuzana Slavíková, Boleslav Polívka, Jiří Dvořák, Petr Vančura nebo Radek Melša.
Těšíte se, stejně jako my?

Režie: Daria Hrubá, Marta Gerlíková Santovjáková
Hrají: Sabina Rojková, Zuzana Slavíková, Boleslav Polívka, Jiří Dvořák, Petr Vančura, Radek Melša, Anna Polívková, Chantal Poullain, Pavel Nový, Petr Čtvrtníček, Martin Stránský, Radim Fiala, Veronika Valíčková a další

Volná místa Akční leták Ochutnávky