Připomeňte si 15. května Den rodiny | MP Krásno

Oslavme společně Den rodiny

Udělejte si chvilku čas na své blízké a buďte v tento den spolu.

Možná jste už o něm něco slyšeli. Tento májový den se v Česku slaví relativně krátce. Řeč je o 15. květnu, který si připomínáme od roku 2006. Je to příležitost si připomenout, že je to právě rodina, kde vzniká stabilní zázemí, podpora a láska, které jsou tak důležité pro každého z nás.

 Ať už má rodina podobu a definici jakoukoliv, v roce 1993 OSN rozhodlo, že počínaje rokem 1994 si právě každý 15. květen budeme připomínat jako Den rodiny. Minimálně jednou v roce je totiž potřeba uvědomit si, jak důležitá je pro nás rodina a všichni její členové, se kterými nás toho tolik spojuje. 

Dejte i vy tomuto dni zvláštní význam a vyhraďte si s rodinou jeden večer pouze sami pro sebe. Připravte si večeři slavnostněji než obvykle. Vyzkoušejte třeba recept na bylinkové hovězí steaky, které tomuto dni přidají na jeho výjimečnosti. 

Pokud nechcete trávit příliš času u plotny, sáhněte po receptu na výbornou domácí pizzu se slaninou a vejcem nebo rychlé slané palačinky s pažitkovou pomazánkou, na kterých si pochutná celá rodina. 

Den rodiny nám tedy připomíná, že rodinu máme pouze jednu. Měli bychom si proto najít více času na naše blízké a dát jim najevo, jak moc nám na nich záleží. Třeba právě dobrým jídlem a společně stráveným večerem. 

Mohlo by vás také zajímat...

Volná místa Akční leták Ochutnávky