Speciality z MP Krásno na valašském masopustu | MP Krásno

Speciality z MP Krásno zabodovaly na valašském masopustu

Dřevěné městečko v Rožnově pod Radhoštěm ožilo stejně jako každý rok tradičním masopustním veselím, které se konalo v sobotu 23. 2. 2019.
Speciality z MP Krásno zabodovaly na valašském masopustu

Dřevěné městečko v Rožnově pod Radhoštěm ožilo stejně jako každý rok tradičním masopustním veselím, které se konalo v sobotu 23. 2. 2019.

Letošní již 30. ročník masopustu navštívilo více než 7 500 lidí. Návštěvníci měli možnost zúčastnit se originálního masopustního průvodu plného masek všeho druhu, který vycházel z valašské obce Študlov. Masopustní obchůzku doprovázel svými písněmi a tanci soubor Javořina. Tradičně hrála po celý den dechová hudba Galička a také gorolská gajdošská muzika Bukoń. Na letošním masopustu samozřejmě nechyběla pestrá nabídka výrobků řeznických mistrů. Návštěvníci mohli ochutnat tradiční masopustní speciality, jako jitrnice, jelita, tlačenky, klobásy všeho druhu a další pochoutky. Měli také možnost hlasovat v laické anketě „O nejlepší řeznický stánek“.

Součástí Rožnovského masopustu byl 22. ročník soutěže řeznických mistrů „O nejlepší valašskou klobásku“ a 12. ročník soutěže „O nejlepší valašskou tlačenku“, kterých se zúčastnilo 14 řeznictví a lokálních firem. O vítězi rozhodovala pětičlenná odborná porota, která v obou kategoriích udělila 1. místo Řeznictví H+H, s.r.o. Tuto společnost vede nejmladší člen řeznického rodu Pilčíků z Bratřejova, Ing. Karel Pilčík, který zastupuje již 6. generací řeznického rodu Pilčíků. Rodina Pilčíků již více než 25 let řídí i společnost MP Krásno. Poctivý um a tradice předávané z generace na generaci tedy padly na úrodnou půdu.

Společnost MP Krásno, a.s. získala v soutěži „O nejlepší valašskou klobásku“ 3.místo a v soutěži „O nejlepší valašskou tlačenku“ krásné 2. místo.

Pokud jste letos masopustní veselí nestihli, můžete se alespoň podívat, jak to na Rožnovském masopustu vypadalo a těšit se na příští rok.

Produkty MP Krásno na Valašském masopustu


Zdroj: Youtube Televize Beskyd.

Mohlo by vás také zajímat...

Volná místa Akční leták Ochutnávky