Video – Vepřové koleno sous-vide podle Karla Pilčíka | MP Krásno

Video – Vepřové koleno sous-vide podle Karla Pilčíka

Grilujeme s mistrem řezníkem - Letní video návod

Video recept na přípravu nepřekonatelného a lahodného grilovaného kolena, připraveného předem metodou sous-vide, pro vás přichystal sám majitel firmy MP Krásno, a.s., řeznický mistr Karel Pilčík. V pořadu České televize Hobby naší doby jej přivítala legendární herečka Jiřina Bohdalová

V pořadu České televize Hobby opět zazářil pan Karel Pilčík, pokračovatel již páté generace rodiny řeznických mistrů Pilčíků a majitel firmy MP Krásno, a.s. Společně s herečkou Jiřinou Bohdalovou připravil vynikající grilované koleno sous vide.

SUROVINY:

  • vepřové koleno sous-vide
  • česnek
  • čerstvý zázvor
  • sójová omáčka
  • sweet chilli omáčka
  • pita chléb
  • čerstvý koriandr a jarní cibulka na ozdobu

Vepřové koleno Sous-Vide dostanete jako předem připravený výrobek a geniálně jednoduše jej připravíte. Je předem dochucené a ve speciálním obalu se za nepřístupu vzduchu pomalu připravuje při teplotách pod bodem varu. Díky obalu zůstane s kolenem všechna šťáva a všechny intenzivní chutě. Koleno Sous-Vide je bez kosti a umožní vám do 20 minut připravit skvělý oběd nebo večeři. Již nikdy vás nezaskočí žádná nečekaná návštěva.

Vepřové koleno vyndejte z lednice minimálně půl hodiny před přípravou pokrmu. Dopředu si také připravte omáčku. Smíchejte sójovou omáčku se sweet chilli omáčkou. Přidejte jemně podrcený česnek a nastrouhaný zázvor. Vše pečlivě zamíchejte.

Vepřové koleno Sous-Vide vyjměte z jeho obalu a potřete jej pečlivě připravenou omáčkou. Vložte na rozpálený gril a tento zakryjte. Až je maso perfektně prohřáté, přidejte na pár minut na gril prohřát také placky pita chleba.

Maso vyjměte z grilu a nechejte pár minut odstát pod alobalem.  Teprve poté jej krájejte na plátky. Podívejte s pita chlebem, jarní cibulkou a nasekaným koriandrem. Dle vaší chuti můžete přidat také rajče a okurku.

Celé video shlédnete přímo na webu České televize.

Video – Grilované vepřové koleno sous vide

 

 

Volná místa Akční leták Ochutnávky