35712.jpg
Aby bylo hovězí co nejkřehčí a nejšťavnatější, mělo by zrát minimálně 10 až 14 dní od data porážky. Nejedná se sice o povinný údaj, v dobrém řeznictví by vám však měli být schopní na požádání tento údaj sdělit. Do kvality masa se pak promítá samozřejmě i věk a pohlaví zvířete, plemeno, způsob chovu i porážky. Na prodejnách Krásno nabízíme hovězí maso z býků a mladých býků, které je odborníky pro svou jemnost a chuť doporučováno jako nejlepší pro grilování.

Osm tipů našeho řezníka pro perfektní hovězí steak z gril

  1. Správně vyzrálé hovězí poznáte podle toho, že v mase zůstane důlek po otisku prstu.
  2. Povrchový tuk na mase a tukové mramorování mezi svalovými vlákny dodávají masu chuť a křehkost. Pokud vám vadí povrchový tuk, odstraňte ho až po tepelné úpravě.
  3. Alespoň půl hodiny před grilováním vyjměte maso z lednice a také z ochranného obalu, aby mělo uvnitř pokojovou teplotu a řádně se propeklo. Po této době získá maso opět původní krásně červenou barvu.
  4. Maso před přípravou nenaklepávejte.
  5. K přípravě hovězích steaků je vhodné takzvané „přímé“ grilování, kdy se surovina opéká přímo nad žhavými uhlíky při vysokých teplotách mezi 250 až 300 °C. Nedoporučuje se ovšem porcovat hovězí na menší kousky, aby se během přípravy nevysušily. Ideální je tloušťka masa na dva prsty.
  6. Gril ze začátku dostatečně rozpalte, spíše více, dokud se nevytvoří na povrchu masa krusta. Potom žár snižte.
  7. Maso nikdy nepropichujte vidličkou! Přišli byste o veškerou šťávu.
  8. Hotové maso nechte pár minut odpočinout. Šťáva se během toho postupně rozprostře zpátky do celého kusu masa.

Jaké hovězí na gril?

Mezi nejvyhledávanější druhy masa na gril patří hovězí pupek (Flank Steak) a hovězí plec loupaná. Chybu ale neuděláte ani se steakem z vysokého roštěnce (Rib Eye Steak), roštěnou nebo květovou špičkou (Rump Steak).
Stáhněte si nejnovější akční leták