Hry a recepty | MP Krásno

Hry a recepty

PRO RECEPTY klikni zde.

HRY KE STAŽENÍ viz níže.

OMALOVÁNKY BLUDIŠTĚ

Krásnosvět je plný krásných lidí, zvířat a rostlin. Vezmi si pastelky a vybarvi je, aby byl ještě krásnější.

Amálka se ztratila, když ji poslala maminka do obchodu pro čerstvou šunku. Kája se rozhodl, že ji najde a dovede zpět domů. Pomůžeš mu?

STÁHNOUT STÁHNOUT
 
DOPLŇOVAČKA NAJDI ROZDÍLY
Z obrázku Krásnosvěta nám vypadlo sedm čtverečků. Najdi je v nabídce vlevo a spoj s prázdnými místy tak, aby byl obrázek zase celý. Prohlédni si dva obrázky Krásnosvěta, které vypadají na první pohled stejně. Ve skutečnosti je mezi nimi 13 rozdílů. Dokážeš je najít?
STÁHNOUT STÁHNOUT

 

Nazdárek děti

Jmenuju se Kája, je mi devět let a nejraději ze všeho hraju fotbal s klukama na dvoře. Taky chodím rád do školy, do které se moc těším. Ze všeho nejradši mám tělocvik a přestávky. Paní učitelka je moc fajn. Tenhle týden mi ještě nedala poznámku. Posledně jsem slíznul napomenutí za to, že jsem honil Kroupu. Jenže to bylo proto, že sebral Amálce svačinu. Amálka se se mnou pak chtěla rozdělit, ale měla chleba se spoustou semínek, což mi teda moc nejede. Já mám radši oplatky s čokoládou nebo hranolky s kečupem. Ale maminka mi ke svačině připravuje spíš chleba se šunkou a zeleninu. Šunka mi chutná, ale zeleninu často donesu zpátky domů a mamka se pak zlobí. Říká mi, že jsem torpédo, ale většinou se u toho usmívá.

 

Ahoj děti

Jmenuji se Amálka, je mi osm let a moc ráda chodím do školy. Každé ráno zazvoním na Káju a jdeme spolu. Kája je o rok starší, ale nebýt mě, měl by pořád pozdní příchody. Ti kluci… Včera odpoledne jsem ho potkala u hřiště, když jsem šla z flétny, a ptala jsem se ho, jestli má hotové úkoly. Samozřejmě že neměl! A navíc se doslova cpal gumovými medvídky, tak jsem ho upozornila, že by to neměl tak přehánět. Kája nad mými svačinami ohrnuje nos, protože si nosím vždycky něco zdravého. Kromě chleba se šunkou. To si vždycky rád kousne. Ale když mi spolužák Kroupa na školní chodbě vytrhl tu zdravou svačinu z ruky, tak se mě Kája zastal. Nabídla jsem Kájovi, aby si kousl, ale nechtěl. Musím mu vysvětlit, co je to zdravá výživa.

 

Vyzkoušejte a zahrajte si několik zábavných her, které pro vás Amálka s Kájou přichystali. Až vám dojde energie, neváhejte ji doplnit chutnou svačinkou. Amálka s Kájou nejlépe vědí, jak zahnat hlad a proto pro vás připravili recepty na ty nejlepší svačinky.

 

Volná místa Akční leták Ochutnávky