Cukety plněné masovou směsí z mleté vepřové krkovice | MP Krásno
Suroviny

800 g vepřové krkovice (mleté)
4 ks středně velké cukety
1 ks cibule
špetka soli a pepře
oblíbená směs koření
200 g goudy
100 g sterilované kukuřice
200 g rajčatové passaty
zelené bylinky podle chuti
trochu sádla
6 ks rajčat

Příprava

Připravili jsme si pro vás úžasný letní recept, ve kterém můžete uplatnit své poctivě vypěstované cukety. Pojďte si s námi připravit lehký a chutný oběd.

Ve velké pánvi zahřejte kousek sádla a dejte na něj opékat nadrobno nakrájenou cibuli. Přidejte maso a lehce orestujte. Ochuťte solí, pepřem a oblíbenou směsí koření. Zalijte rajčatovou omáčku a promíchejte. Nechejte 15 minut probublávat na střední teplotu. Mezitím připravte cukety.

Každou cuketu podélně rozřízněte a velkou lžící vydlábněte měkčí střed s drobnými semínky. Schovejte v lednici v krabičce a použijte na cuketovou buchtu nebo třeba na omáčku.

Maso s omáčkou nechejte lehce prochladnout a vmíchejte do něj kukuřici a nahrubo nastrouhaný sýr. Touto směsí naplňte cukety, které jste předtím naskládali do pekáče nebo zapékací misky. Kolem naskládejte rajčata překrojená napůl, jen lehce osolená a opepřená.

Pečte v troubě vyhřáté na 190 °C, přibližně 20 minut. Naplněné cukety můžete ještě lehce posypat nastrouhaným sýrem.

Náš tip: Připravte si mleté maso z dvojnásobné dávky. Druhou polovinu schovejte do lednice a na druhý den podávejte se špagetami, zhusta posypané sýrem. Máte tak jednou ranou dva obědy. A ten druhý skoro bez práce!


Volná místa Akční leták Ochutnávky