Kuřecí závitky se šunkou a sýrem | MP Krásno
Suroviny

5 ks kuřecí prsa
150 g Dušená šunka - kulatá
150 g sýr typu Gouda
100 g sýr typu Blaťácké zlato
200 g smetana ke šlehání
1 menší salátová okurka
1 cuketa
100 g černé olivy
100 g cherry rajčata
2 ks střední cibule
sůl a mletý pepř
párátka nebo kuchyňský provázek

Příprava

Kuřecí závitky jsou naprosto klasická dobrota, která potěší celou rodinu. Jejich obsahem může být takřka cokoliv, co máte nejraději. Skvělé jsou se sýrem, šunkou, špenátem, zeleninou a tvoří nespočet dokonalých variací. My jsme pro vás připravili recept na lahodné rolky se šunkou a sýrem, tak pojďme na to!

  1. Kuřecí maso omyjte, osušte a očistěte. Prsa podélně rozkrájejte tak, abyste utvořili co největší plátek masa. Maso následně osolte a opepřete. Na každý kus položte 1–2 kolečka šunky a plátek sýra. Doplňte Blaťáckým zlatem, které se při pečení nádherně roztéká a vytváří příjemné chuťové variace. Plátek masa s jeho obsahem zamotejte do tvaru rolky a propíchněte několikrát párátky. Případně rolku obmotejte kuchyňským provázkem.
  2. Pokud jste kuřecí rolku obmotali provázkem, doporučujeme maso krátce osmahnout ze všech stran na oleji a na výpeku zpěnit cibuli, pokrájenou na jemno. Příjemně to zvýrazní chuť masa i cibulky. Pokud jste rolky kompletovali s párátkem, vložte je přímo do pekáče.
  3. Nakrájejte cuketu a okurku na plátky a přidejte cherry rajčátka a cibuli. Naskládejte zeleninu včetně oliv na dno pekáče a položte na ni kuřecí rolky. Podlijte malým množstvím vody (zelenina pustí) a smetanou. Nechte vše péct při teplotě 180 °C přibližně 35-40 min.

 


Volná místa Akční leták Ochutnávky