omalovanky-krasno-8-verzi
omalovanky-krasno-8-verzi

Omalovánky

Krásnosvět je plný krásných lidí, zvířat a rostlin. Vezmi si pastelky a vybarvi je, aby byl ještě krásnější.

bludiste
bludiste

Bludiště

Amálka se ztratila, když ji poslala maminka do obchodu pro čerstvou šunku. Kája se rozhodl, že ji najde a dovede zpět domů. Pomůžeš mu?

doplnovacka
doplnovacka

Doplňovačka

Z obrázku Krásnosvěta nám vypadlo sedm čtverečků. Najdi je v nabídce vlevo a spoj s prázdnými místy tak, aby byl obrázek zase celý.

najdi-rozdily
najdi-rozdily

Najdi rozdíly

Prohlédni si dva obrázky Krásnosvěta, které vypadají na první pohled stejně. Ve skutečnosti je mezi nimi 13 rozdílů. Dokážeš je najít?

amalka
amalka

Ahoj děti

Jmenuji se Amálka, je mi osm let a moc ráda chodím do školy. Každé ráno zazvoním na Káju a jdeme spolu. Kája je o rok starší, ale nebýt mě, měl by pořád pozdní příchody. Ti kluci… Včera odpoledne jsem ho potkala u hřiště, když jsem šla z flétny, a ptala jsem se ho, jestli má hotové úkoly. Samozřejmě že neměl! A navíc se doslova cpal gumovými medvídky, tak jsem ho upozornila, že by to neměl tak přehánět. Kája nad mými svačinami ohrnuje nos, protože si nosím vždycky něco zdravého. Kromě chleba se šunkou. To si vždycky rád kousne. Ale když mi spolužák Kroupa na školní chodbě vytrhl tu zdravou svačinu z ruky, tak se mě Kája zastal. Nabídla jsem Kájovi, aby si kousl, ale nechtěl. Musím mu vysvětlit, co je to zdravá výživa.

kaja
kaja

Nazdárek děti

Jmenuju se Kája, je mi devět let a nejraději ze všeho hraju fotbal s klukama na dvoře. Taky chodím rád do školy, do které se moc těším. Ze všeho nejradši mám tělocvik a přestávky. Paní učitelka je moc fajn. Tenhle týden mi ještě nedala poznámku. Posledně jsem slíznul napomenutí za to, že jsem honil Kroupu. Jenže to bylo proto, že sebral Amálce svačinu. Amálka se se mnou pak chtěla rozdělit, ale měla chleba se spoustou semínek, což mi teda moc nejede. Já mám radši oplatky s čokoládou nebo hranolky s kečupem. Ale maminka mi ke svačině připravuje spíš chleba se šunkou a zeleninu. Šunka mi chutná, ale zeleninu často donesu zpátky domů a mamka se pak zlobí. Říká mi, že jsem torpédo, ale většinou se u toho usmívá.

Stáhněte si nejnovější akční leták