Příprava

Kuřecí závitky jsou naprosto klasická dobrota, která potěší celou rodinu. Jejich obsahem může být takřka cokoliv, co máte nejraději. Skvělé jsou se sýrem, šunkou, špenátem, zeleninou a tvoří nespočet dokonalých variací. My jsme pro vás připravili recept na lahodné rolky se šunkou a sýrem, tak pojďme na to!
  1. Kuřecí maso omyjte, osušte a očistěte. Prsa podélně rozkrájejte tak, abyste utvořili co největší plátek masa. Maso následně osolte a opepřete. Na každý kus položte 1–2 kolečka šunky a plátek sýra. Doplňte Blaťáckým zlatem, které se při pečení nádherně roztéká a vytváří příjemné chuťové variace. Plátek masa s jeho obsahem zamotejte do tvaru rolky a propíchněte několikrát párátky. Případně rolku obmotejte kuchyňským provázkem.
  2. Pokud jste kuřecí rolku obmotali provázkem, doporučujeme maso krátce osmahnout ze všech stran na oleji a na výpeku zpěnit cibuli, pokrájenou na jemno. Příjemně to zvýrazní chuť masa i cibulky. Pokud jste rolky kompletovali s párátkem, vložte je přímo do pekáče.
  3. Nakrájejte cuketu a okurku na plátky a přidejte cherry rajčátka a cibuli. Naskládejte zeleninu včetně oliv na dno pekáče a položte na ni kuřecí rolky. Podlijte malým množstvím vody (zelenina pustí) a smetanou. Nechte vše péct při teplotě 180 °C přibližně 35-40 min.
 

V tomto receptu najdete

Stáhněte si nejnovější akční leták