Příprava

PŘÍPRAVA KULIČEK:
 1. Rozehřejte troubu na teplotu 200°C. Na pekáč rozložte arch pečícího papíru.
 2. V míse společně smíchejte mleté maso, sůl a pepř. Přidejte celé vejce, nastrouhaný parmezán a nasekanou naťovou petrželku. Do směsi vmíchejte strouhanku a vše pečlivě smíchejte.
 3. Ruce si navlhčete studenou vodou a z masové směsi vytvářejte kuličky o průměru 3 cm. Vložte je na pekáč na pečící papír a nechejte je péct přibližně 10 minut.
PŘÍPRAVA OMÁČKY: V průběhu přípravy a pečení kuliček stihnete připravit i omáčku.
 1. Papriku omyjte, vykrojte jadřinec a semínka a nakrájejte na kostičky o hraně přibližně 1 cm.
 2. Rajčata omyjte a pečlivě osušte. Vykrojte z nich tuhou středovou část a semínka. Ponechte tedy jen dužninu, kterou nakrájejte na stejně velké kostky jako papriku.
 3. Lístky bazalky nakrájejte na tenké nudličky. Nakrájejte cibuli najemno. Chilli papričku omyjte a vykrojte z ní jadřinec a veškerá semínka. Nakrájejte ji na tenké nudličky.
 4. Ve středním kastrolu rozpalte sádlo a vsypte do něj nakrájenou cibuli. Nechejte ji na sádle zesklovatět a často míchejte.
 5. Přidejte do kastrolu nakrájenou papriku a nakrájenou dužinu rajčat. Směs lehce osolte a opepřete a nechejte přibližně 1 - 2 minuty restovat.
 6. Do směsi poté přidejte nakrájenou bazalku, chilli papričku a drcená rajčata. Vše důkladně promíchejte a doplňte o 8 lžic vody. Směs poté nechejte přibližně 5 minut provařit.
 7. Následně kuličky vyjměte z trouby, vložte je přímo do hotové omáčky a nechejte je ve směsi přibližně minutu prohřát.
 8. Stáhněte kastrol z plotny a finálně dochuťte solí.
Tip pro vás: Masové kuličky v rajčatové omáčce jsou skvělé v kombinaci s těstovinami nebo opékanými brambory.
Stáhněte si nejnovější akční leták