Příprava

  1. Dostali jste chuť na párky, ale s rohlíkem či chlebem už vám přijdou fádní a nudné? Máme pro vás jednoduchý a velmi rychlý recept na párky trochu jinak. Budou se líbit vašim dětem i návštěvám na každé oslavě. Jsou skvělé jako snídaně, svačina i večeře, teplé či studené. Na tento pokrm budete potřebovat pouze čtyři suroviny, nezbytné vybavení pro pečení a trochu vašeho času. Tak pojďme na to!
  2. Listové těsto rozválejte nebo použijte již předem rozválené těsto. To nakrájejte na 8 tenkých proužků.
  3. Párky podélně nakrojte, aby vám v troubě nepopraskaly a nekroutily se. Můžete je již před pečením potřít trochou hořčice či kečupu. Každý párek obmotejte kolem dokola proužkem listového těsta a položte na plech, vyložený pečícím papírem. Párky na plechu potřete mašlovačkou trochou rozšlehaného vajíčka. Po upečení získají párky v županu překrásnou zlatavou barvu.
  4. Pečte v předehřáté troubě na 220 °C zhruba 15 – 20 minut. Protože jídlo a jeho chuť se odvíjí i od samotného vzhledu jídla, můžete párkům dodělat očička s pomocí majonézy. Na střed terčíku z majonézy pak umístěte lněné semínko. Vaše děti si je zamilují.
 

V tomto receptu najdete

Stáhněte si nejnovější akční leták